• bezpłatna wysyłka do Polski od 280,00 zł
  • Bezpieczne zakupy dzięki szyfrowaniu SSL
  • Anonimowa wysyłka
Koszyk (0)
0,00 zł

... jest pusty

Testy dotyczące feromonów
Testy feromonowe na osobach

1. Sprzedawcy doszli do wniosku, że ich feromony korzystnie wpływają na relacje z klientami płci pięknej. Starsi ludzie wydają się zadowoleni z ich działania i stwierdzić można delikatne zmiany w ich kontaktach z innymi.

2. Feromony w łatwy sposób decydują o tym gdzie siadają mężczyźni i kobiety. Kobiety odczuwają przyciąganie do krzeseł, które zostały spryskane, a mężczyźni byli bardziej skłonni do unikania tych miejsc. Firmy meblowe mogłyby skorzystać z tego w swoich pomieszczeniach wystawowych, aby skierować uwagę na meble, które nie chcą się sprzedawać. Mężczyźni się spryskują, aby zyskać dodatkowy respekt i być przy tym bardziej dominujący i onieśmielający.

3. Niezależni naukowcy wykazali, że kobiety w szeregu 10 krzeseł częściej wybierały te krzesła, które zostały spryskane feromonami. Oznacza to, że kobiety zupełnie nieświadomie odczuwały przyciąganie do konkretnego krzesła i traktowały je jako bezpieczne miejsce.

4. Eksperyment ten został również z sukcesem powtórzony w przypadku budek telefonicznych, przy czym dowiedziono, iż kobiety nie tylko częściej korzystały ze spryskanych kabin, ale także wydłużył się przeciętny czas rozmowy. W obydwu eksperymentach mężczyźni reagowali wręcz odwrotnie. Starali się oni unikać spryskanych feromonami krzeseł i kabin telefonicznych. Można przyjąć, iż chcieli oni przy tym unikać terytorium, które znajdowało się już w posiadaniu kogoś innego, kto jest bardziej dominujący, niż oni sami.

5. W pewnym eksperymencie powiedziano grupie testerów, że dowiedzione zostało, jak stres, który spowodowany jest noszeniem maski na twarzy, mógłby wpływać na ich decyzje. Przedstawiono im podczas noszenia maski fotografie kobiet, mężczyzn, zwierząt, drzew i budowli, a ich zadaniem było przydzielenie wartości w schemacie oceniania pomiędzy agresywny/pasywny, atrakcyjny/nieatrakcyjny, sympatyczny/niesympatyczny itd. Wszyscy poddani zostali dwukrotnie testom, z dwutygodniowymi przerwami. Jedyne czego im nie powiedziano, to fakt, iż skropiono maskę przy jednym ze stanowisk testowych niewielką ilością feromonów. W obydwu przypadkach pokazano im dokładnie te same zdjęcia, i ich decyzje były różne pod wpływem androstenolu. Ocena budowli oraz drzew praktycznie nie uległa zmianie. Zwierzęta ocenione zostały jako nierozważne, trudniejsze do ocenienia, ale różnice przy fotografiach ludzi były zdecydowanie warte uwagi. Nie tylko mężczyźni, ale także kobiety odbierane były jako lepsze, bardziej subtelne, inteligentniejsze, seksualnie bardziej atrakcyjne, cieplejsze, bardziej sympatyczne i wzbudzające więcej zaufania.

6. Opatentowano nawet stosowanie feromonów przy egzekwowaniu długów za pomocą spryskiwanych monitów. Monity z natury mają zniechęcające oddziaływanie. Spryskiwane pisma były częściej i nieco szybciej regulowane. Na płaszczyźnie podświadomości zostało zakomunikowane, iż ten list został nadany od kogoś, kto jest dominujący, agresywny oraz zdecydowany. Bezwonny odpowiednik czerwonego atramentu.
Cofnij